středa 12. března 2014

Fitness jako životní styl

Do posilovny se velmi pravděpodobně nezamilujete přes noc, už proto, že při své první návštěvě budete jen matně tušit, co máte dělat, všechny ty stroje vám přijdou matoucí a možná se vám dokonce bude zdát, že se všichni kolem vás chovají divně. Fitko má svá pravidla, svoji etiketu, možná byste mohli klidně říct zákony.

Nicméně pokud vydržíte, pak to k vám přijde, protože zjistíte, že když se zasvětíte tomuhle, pro někoho podivnému životnímu stylu, získáte spoustu věcí. A nebudu na první místo stavět skvělou postavu, ale SEBEVĚDOMÍ. Samozřejmě, se skvělou postavou získáte i větší sebevědomí, ale tohle specifické sebevědomí, které mám na mysli, pramení z toho faktu, že zjistíte, že jste schopni překonávat sami sebe, že dokážete víc, než jste čekali. A pak najednou začnete chodit po ulici se zdviženou hlavou. (Pamatujete si na tu dětskou soutěžní hru: Kdo nezabloudí v bludišti, ten se ani v [doplň libovolné místo] neztratí?) Já bych to parafrázovala slovy “Kdo nezabloudí v posilovně, ten se ani ve světě neztratí!”.
SEBEVĚDOMÍ

Jenže ono to sebevědomí a skvělá postava nejsou zadarmo. Chce to tvrdou práci, na kterou můžete být pyšní. Chce to neustále si doplňovat nové znalosti – ať už je to výživa, anatomie, metodika tréninku, to všechno by se měl člověk učit znát, pokud chce úspěšně trénovat. A je to životní proces, musíte mít neustále oči otevřené a uši nastražené novým informacím, protože žádný učený z nebe nespadl.

Chce to k tomu všemu přistupovat s pokorou, možná uvidíte v počátcích výsledky rychle a budete nadšení, ale co pak? Když přijde stagnace? Vytrvat! Něco změnit, něco dělat jinak, ale hlavně se nevzdávat!

Pokud se dostanete do bodu, kdy už to vše začnete brát opravdu vážně, jako součást života a třeba začnete i pokukovat po možnosti ve fitness něco dokázat, bude se od vás chtít víc, možná zjistíte, že váš společenský život je najednou o dost chudší, obvykle končí před desátou večerní a vašim kamarádům se to nějak nezdá. Já říkám je to vase volba, jděte si za tím, co vás naplňuje a pokud jsou to skuteční přátelé, tak vás podpoří!


Nese to sebou samozřejmě další věci, jako je úprava stravy a s ní spojená příprava a plánování jídel, plánování tréninků, suplementace, ale o tom všem se budeme bavit někdy příště ;)

Tak zdar a sílu do dalšího tréninku. Adri

Žádné komentáře:

Okomentovat