pondělí 7. dubna 2014

Meal prep: 3 + 1 předtréninkové svačiny

Cvičit chodím obvykle kolem půl páté odpoledne, což pasuje moji odpolední svačinu na regulérní předtréninkovou svačinu. A to už zní dobře. Obvykle se snažím, aby se jednalo o jídlo které má mezi 200 - 300 kaloriemi, dostatek pomalých sacharidů, něco těch rychlých cukrů, přidávám většinou proteinový prášek a nesmí chybět ani tuky. Takže abych to shrnula taková předtréninková svačina by měla mít vše! A měla by se jíst tak hodinku a půl před tréninkem.

Ovesná kaše a lá mrkvový koláč

INGREDIENCE:
15 g ovesných vloček
15 g ovesné otruby
100 g najemno strouhané mrkve
10 g chia semínek
350 ml vody
10 g proteinu (já dávám Vanilla PhD Diet Whey)
skořice

POSTUP:
Nejdřív dám na pár minut vařit mrkev s vodou, pak přidám vše kromě proteinu. Když se vytvoří relativně hustá kaše přidám protein a přendám do mističky. Obvykle pak dám do ledničky a konzumuju druhý den, je ovšem otázka, jestli to ještě je ovesná kaše, nebo už to jsou overnight oats! :D A fakt je, že když tuhle dobrotu vytáhnete na veřejnosti, tak si získáte nechápavé/zhnusené pohledy :D

Batátové lívanečky

INGREDIENCE:
100 g batátů
1 vejce
1 bílek
špetka prášku do perníku
skořice
(+ nahoru skořice a lžička arašídového másla)

POSTUP:

Lahoda sama. Aneb sešly se mi doma batáty a nechtěla jsem ten den už konzumovat další protein. Batáty uvařím (tajemství: nakrájím na kousky a šoupnu na 10 min do mikrovlnky). Necháte je shladnout! Pak rozmicujete s vejci, práškem do pečiva a skořicí. Peču malé lívanečky. Každý z jedné vrchovaté lžíce těsta. Větší by se trhaly. Na suché teflonové pánvi ;).

Ovesno-banánová palačinka
 INGREDIENCE:
1 banán
15 g ovesných otrub
100 ml horké vody
5 g arašídového másla
3 bílky

POSTUP:
Otruby zalijte horkou vodou a nechte nasáknout. Přdejte polovinu rozmačkaného banánu a bílky. Vytvořte těsto. Opečte na suché pánvi. Palačinku ozdobte arašídovým máslem a zbytkem banánu.


(+1) Rozpečený Quest bar

INGREDIENCE:
Quest bar
Spooooooustu lásky

POSTUP:
Nemáte čas vytvořit něco pořádného? Nevadí! Když jsem tohle kouzlo představovala Alesii, použila jsem přesně tyhle slova: "Povím ti teď tajemství. Až to zkusíš, budeš mít pocit, že mě miluješ, že mě chceš unést někam, kde je povoleno registrované partnerství a vzít si mě. Nedělej to! To z tebe budou mluvit jen tvoje omámené chuťové buňky." Takže připravení? Vezměte Quest bar, vybalte ho obřadně z obalu. Položte přesně doprostřed pěkného talířku. Vložte do mikrovlny. Zaklopte. A nechte 30 sekund ohřívat. Mezitím si objevte vidličku. S prvním zapípáním vytáhněte z mikrovlnky. A superrychle se do té dobroty pusťte, než vychladne!

Vaše TOUGH CHICK Adri

1 komentář:

  1. Bezva receptíky. :))
    Odkud kupuješ quest bars? :P

    OdpovědětVymazat