čtvrtek 3. července 2014

Meal prep: Sparťanské energetické kuličky

To naše parta zase jednou neměla o víkendu co dělat, tak jsme si řekli, že by bylo fajn se zase jednou celý víkend válet v blátě, lézt po čtyřech v lese, za každou druhou větou křičet "AROOO!" a užívat si atrakce jako příkopy s vodou, nebo podezřele vysoké sítě natažené v lese. Jednoduše jsme se rozhodli, že si teda zaběhneme ten Spartan Super, když máme ten Sprint za sebou. Ták.

Jedeme tenhle víkend a co potřebuje takový Sparťan? No samozřejmě energii. A tak jsem se zavřela do kuchyně a rozhodla se pro své drahé spolusparťany takovou předzávodní svačinku. Nechtěla jsem nic složitého, chtěla jsem, aby to nezabralo moc místa, ale aby nám to dalo spoustu energie! A tak vznikly tyhle kuličky!

Potřebujete 3 ingredience a to je všechno!
250 g sušeného ovoce, 100 g oříšků a 100 g proteinu. Vše libovolné chuti a aromatu!
Pak to jen vše strčíte do mixéru. A mixujtete a mixujete až je z toho takovou hrouda hmoty.

A to už abyste se z toho pak zbláznily jako rybka zavřená v akvárku, protože vás čeká tu hmotu rozdělit na kousky a koulet a koulet a koulet, až z toho všeho máte úhledné kuličky. Já těch úhledných kuliček dělala bez mála sto a už nic kulatého nechci v životě vidět! Možná vezmu na milost kettlebell.


Když máte kuličky ukulacené, tak je stačí v něčem vyválet. A máte hotovo! Požívejte před libovolným tělesným výkonem, energie zaručena! :-) (A co nesníte hned, tak pohodlně přečká na horší časy v mrazáku).

Varianta 1: 200 g sušených meruněk, 50 g sušených datlí, 50 g arašídů, 50 g kokosu, 100 g vanilkového proteinu Sunwarrior, obalené ve skořici
Varianta 2: Viz varianta 1, pouze obalené v kokosové mouce, protože některé tough chicks říkají, že skořice je hnusná, viď, Alishko?!
Varianta 3: 200 g sušených švestek, 50 g sušených datlí, 100 g čokoládového proteinu Sunwarrior, 100 g lískových ořechů, obalené v holandském kakau


Je to dost podobné tyčinkám lifefood a jsem si úplně jistá, že je to totožné s proteinovými tyčinkami Chimpanzee, jen náklady jsou podstatně nižší! Ze Spartan Racu slibujeme podrobný report, pokud samozřejmě nezůstaneme někde ve Valče pod kamenem, držte nám palce.

Vaše TOUGH CHICK Adri

4 komentáře:

  1. Můj drahý taky nejí skořici a pro náš vztah je to velkým hendikepem. :-D Se skořicí je všechno mnohem lepší.

    OdpovědětVymazat
  2. Přesně, já cpu skořici skoro do všeho :) Kuličky vypadají lákavě a jsou opravdu moc hezky kulaté :D

    OdpovědětVymazat